Skip to main content

SKLA - Son Kullanıcı Lisans Anlaşması

OSGBpro ürünlerinin kullanımı için Son Kullanıcı Lisans Anlaşmasıdır. Kısaca SKLA olarak adlandırılır ve Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi Yönetmeliği genel hükümlerine tabidir.

OSGBPro SKLA (Son Kullanıcı Lisans Anlaşması)

Madde 1: TARAFLAR

Satıcı : OSGBpro.com ve online.osgbpro.com web siteleri üzerinden müşteriye çevrimiçi hizmeti AE Telekom Bilgi Teknolojileri Yazılım ve Ticaret A.Ş. sağlar ve OSGBpro AE Telekom A.Ş.'nin tescilli markasıdır. Kısaca "Satıcı" olarak anılır.
Adres : Mecidiyekuyu Sok. Kuyu Ap: No:26/2 Mecidiyeköy-Şişli/İstanbul
Telefon : 0212 213 2787
E-posta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Alıcı : OSGBpro.com ve online.osgbpro.com web siteleri üzerinden sipariş vererek ödeme yapan ve ürünleri bu sözleşme maddelerine uygun olarak kullanan gerçek veya tüzel kişiliktir. Kısaca "Alıcı" olarak anılır.
Adres : .........................
Telefon : .......................
E-posta : .......................

Madde 2: KONU = Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait http://www.osgbpro.com ve http://online.osgbpro.com internet sitelerinden elektronik ortamda siparişini ettiği aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

http://www.osgbpro.com ve http://online.osgbpro.com internet sitelerinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3: Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Bu sözleşmenin konusu OSGBpro.com web sitesinden siparişi verilen ürünün detayları aşağıda belirtildiği gibidir. Ödeme Banka Havalesi ile yapılırsa alıcı havalenin ulaştığını satıcıdan teyit eder ya da havale ile ilgili elektronik posta ile bildirim yapar, kredi kartıyla yapılan ödemelerde bildirim yapmaya gerek yoktur. Siparişin ve ödeme işleminin tamamlanmasının ve alıcıya bildirim yapılmasının ardından satıcı ürün kullanımı için gerekli bilgileri alıcının belirtmiş olduğu elektronik posta adresine göndermekle yükümlüdür. Bu sözleşme ürünün sipariş edilmesi sırasında çevrimiçi olarak onaylanmasının ardından karşılıklı olarak kabul edilmiş sayılır.
OSGBpro Ürün Detayı:
OSGBpro ve türev paketlerinin tümü elektronik ürün olup elektronik posta olarak kullanıcı adı ve şifrelerin gönderilmesiyle ürün teslim edilmiş sayılır.
OSGBpro 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile beraber gelen yükümlülüklerin yerine getirilmesi kolaylaştıran, kayıtların elektronik ortamda saklanarak kolayca erişilmesini ve raporlanmasını sağlayan otomasyon sistemidir.

Madde 4:Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

4.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
4.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler osgbpro.com'dan alışveriş yapamaz.
4.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından satıcı sorumlu değildir. Siparişin geçerli sayılabilmesi için osgbpro.com sitesinde açıkça belirtilen ürün fiyatının Banka hesaplarına havale edilmiş olması ya da kredi kartı ile ödenmiş olması gerekir.
4.4. osgbpro.com dan banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Madde 5:Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
5.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş bu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.
5.3. Alıcı, osgbpro.com internet sitesinden satıcının isim, ünvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.
5.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının , olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu "site kullanım şartları" sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder
5.5. Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürün "iade talep" formu doldurmayı, iade faturası kesmeyi kabul ve taahhüt eder

Madde 6:Sipariş ve Teslimat ve Cayma Hakkı (iade)

Alıcı osgbpro.com web sitesi üzerinden sipariş verirken bu sözleşme şartlarını okuduğunu ve kabul ettiğini imzalamak (onaylamak) zorundadır. Siparişin işleminin ardından ödeme işleminin tamamlanması gerekir, ödeme işlemi tamamlanmamış siparişler 1 hafta sonra iptal edilir. Siparişle ilgili ödeme teyit edildikten sonra satıcı teslimatı sipariş sırasında doldurulan formdaki elektronik posta adresine yapar.
Alıcı malı teslim aldıktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 1 haftalık süre içinde iade talep edilmesi ve "iade talep" formu doldurulmasının ardından satıcı iadeyi derhal yapmak zorundadır.
6.1 OSGBpro müşteri memnuniyeti açısından 60 gün koşullu iade hakkı sunmaktadır. Ürün sipariş tarihinden 8 gün sonra ve 60. günden önce istediği bir tarihte ürün "iade talep" formu doldurarak iade isteyebilir. Bu talep OSGBpro sistem uzmanı tarafından makul görüldüğü taktirde iade gerçekleştirilir.

Madde 7:Garanti ve Ürünlerin Kullanımı

Alıcı osgbpro.com web sitesi üzerinden satın aldığı hizmeti online.osgbpro.com web sitesi üzerinden kullanılır. Ürünlerle ilgili tüm fonksiyonlar osgbpro.com web sitesinde anlatılmamıştır, ürünlerin kullanımı online.osgbpro.com web sitesinde olduğu gibidir ve alıcının her talebine cevap verileceği garanti edilmez. OSGBpro ürünü çevrimiçi kullanılabilir ve başka türlü kullanımı mümkün değildir, alıcı OSGBpro ürünlerini internete bağlı cihazlarla kullanabilir ve alıcının internete bağlanamaması satıcıyı ilgilendirmez. Satıcı ürünlerinin madde 8 de belirtilen mücbir sebepler dışında çevrimiçi (erişilebilir) olacağını taahhüt eder.

Madde 8:Ürünlerin Kullanımını Engelleyen Mücbir Sebepler

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir.

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz ) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

Madde 9:Gizlilik

Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.
Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz,Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.
Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayı sonrasında gönderilebilir.

Madde 10:Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını işlemin gerçekleştiği tarihte kabul etmiş sayılır.