Skip to main content

OSGBpro ile İlgili
Sorular

OSGBpro Nedir ?

OSGBpro iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin online otomasyonunu sağlayan yazılım çözümüdür.
OSGBpro 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası hükümleri gereği işletmelerin ortak sağlık güvenlik birimlerinden aldıkları iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kolayca yönetmelerini,bünyelerinde iş sağlığı güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi barındıran işletmelerin yasa çerçevesinde oluşturmaları gereken evrak ve dökümanları kolayca oluşturmalarını,
Serbest çalışan iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının sözleşme yaptıkları işletmelere verdikleri hizmetleri kolayca ve heryerden yönetmelerini sağlar.

OSGBpro kullanımı ile ilgili eğitim veriyor musunuz ?

OSGBpro online sistemini kullanıcı adı ve parolanız elinize ulaştığı anda kullanmaya başlayabilirsiniz. Program son derece sade, deneyimsiz kişilerinde kullanabileceği şekilde yapılandırılmıştır, sadece verileri girip butona basarak işlemleri yapabileceğiniz basit bir arayüzlere sahiptir.
OSGBpro giriş ekranında kullanıcı yetki seviyesine göre yapılacaklar listesini otomatik olarak size sunar ve işinizi kolaylaştırır.
Eğer programın herhangi bir fonkiyonu ile ilgili bir problem yaşıyorsanız müşteri merkezini arayabilir ve online destek alabilirsiniz.

OSGBpro ve OSGBpro-İşletme nin farkı nedir ?

OSGBpro osgb ler için OSGBpro İşletme ise iş sağlığı güvenliği çalıştıran işletmeler içindir. Bunlardan başka sadece e-reçete kayıtları yapabilmek için ya da sadece ibys kayıtları gönderebilmek için ibys planları mevcuttur.

Hangi Bilgilerin İBYS' ye gönderilmesi zorunludur?

Bakanlık tarafından açıklanan eylem planına göre ibys sistemine çalışan eğitimleri, işe giriş muayeneleri ve tehlike kaynaklarının gönderilmesi gerekmektedir. Ancak halen eğitim kayıtlarının gönderimi başlatılmıştır. İşletmeler çalışanları işe aldığında temel eğitimlerini vermek ve bu eğitimlerle ilgili kayıtları bildirmek zorundadır. 

Ayrıntılı bilgi için İBYS ve Veri Gönderimi ile iİlgili Sorular bölümünü inceleyebilirsiniz.

OSGBpro Nerede ?

OSGBpro yazılım ekibi İstanbul/Mecidiyeköy deki ofisinde faaliyet göstermektedir, OSGBpro online web sitesi ve yazılımı güvenli bulut bilişim teknolojisini kullanan sunucular üzerinde istanbul lokasyonlu Türkiye'nin en büyük veri merkezlerinden Premierdc Veri Merkezi A.Ş.(SH)' bünyesinde barındırılmaktadır.

OSGBpro kimlerden oluşur?

OSGBpro konusunda deneyimli uzmanlardan oluşan bir kadroya sahiptir,
OSGBpro yu geliştiren yazılım uzmanları, A ve C sınıfı sertifikalı İSG uzmanları, destek ekibi ve yöneticilerden oluşur.

OSGBpro hangi bilgileri depoluyor?

OSGBpro 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmeliklerle İşverenlerin zorunlu olarak kayıt altına alması ve raporlaması gereken tüm konularla ilgili bilgilerin girilmesi ve kaydedilmesini istendiğinde raporlanması sağlar. OSGBpro kullanarak tüm bu bilgilere heryerden erişebilir ve gerektiğinde döküm alabilirsiniz. İşverenler OSGBpro kullanarak hem yükümlülüklerini yerine getirmiş olurlar hemde bu bilgileri güvenli bulut bilişim teknolojisinin avantajlarından yararlanmış olurlar.

OSGBpro kullanımı ile ilgili nasıl destek alırım?

OSGBpro online sisteminde çalışırken herhangi bir problemle karşılaştığınızda ya da herhangi bir fonksiyonnla ilgili bilgi almak istediğinizde menünün en altında bulunan "online destek" bölümüne girerek sorularınızı iletebilirsiniz.
ilettiğiniz sorular anında OSGBpro destek çalışanlarının ekranlarında uyarı şeklinde belirecek ve hemen yanıtlanacaktır. Sorunuzla ilgili verilen cevabı yine aynı bölümden izleyebilirsiniz