Sık Sorulan Sorular

OSGBpro-SorularOSGBpro online İSG hizmetleri yönetim otomasyon sistemi ile ilgili soruları ve yanıtlarını bu bölümde bulabilirsiniz.

Arama özelliğini kullanarak sormak istediğiniz soruyla ilgili arama yapabilirsiniz.

OSGBpro kullananlar sistem içindeki menüden online yardım alabilirler. Yanıtını bulamadığınız sorular için lütfen bizi bilgilendirin!


OSGBpro iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin online otomasyonunu sağlayan yazılım çözümüdür.
OSGBpro 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası hükümleri gereği işletmelerin ortak sağlık güvenlik birimlerinden aldıkları iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kolayca yönetmelerini,
Bünyelerinde iş sağlığı güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi barındıran işletmelerin yasa çerçevesinde oluşturmaları gereken evrak ve dökümanları kolayca oluşturmalarını,
Serbest çalışan iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının sözleşme yaptıkları işletmelere verdikleri hizmetleri kolayca ve heryerden yönetmelerini sağlar.

OSGBpro yazılım ekibi İstanbul/Mecidiyeköy deki arge ofisinde faaliyet göstermektedir,
OSGBpro online web sitesi ve yazılımı güvenli bulut bilişim teknolojisini kullanan sunucular üzerinde istanbul lokasyonlu Türkiye'nin en büyük veri merkezindedir.

OSGBpro konusunda deneyimli uzmanlardan oluşan bir kadroya sahiptir,
OSGBpro yu geliştiren yazılım uzmanları, A ve C sınıfı sertifikalı İSG uzmanları, destek ekibi ve yöneticilerden oluşur.

OSGBpro online sistemini kullanıcı adı ve parolanız elinize ulaştığı anda kullanmaya başlayabilirsiniz. Program son derece sade, deneyimsiz kişilerinde kullanabileceği şekilde yapılandırılmıştır, sadece verileri girip butona basarak işlemleri yapabileceğiniz basit bir arayüzlere sahiptir.
OSGBpro giriş ekranında kullanıcı yetki seviyesine göre yapılacaklar listesini otomatik olarak size sunar ve işinizi kolaylaştırır.
Eğer programın herhangi bir fonkiyonu ile ilgili bir problem yaşıyorsanız müşteri merkezini arayabilir ve online destek alabilirsiniz.

OSGBpro ile OSGBpro-İşletme aynı program olmakla beraber farklı amaçlar için düzenlenmiştir. OSGBpro Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin faaliyetlerini heryerden ve planlı şekilde yürütmelerini sağlar dolayısıyla OSGB lerin işletmelere sundukları hizmetleri otomasyona kavuşturur. OSGBpro paketini aldığınızda birden fazla İSG uzmanı ve işyeri hekimi tanımlayabilir, müşteri firmalarını yaratabilir, yarattığınız firmalara İSG uzmanı ve işyeri hekimi atayabilirsiniz. İSG uzmanları kendi portföylerindeki firmalara verdikleri hizmetlerin kayıtlarını sistemede rahatça tutarken OSGB yöneticileride tüm hizmetleri kolayca raporlayabilmektedir.

OSGBpro-İşletme ise 2 amaçla kullanılabilir, Serbest çalışan İSG uzmanları sözleşmeli olarak hizmet verdikleri işletmelerdeki kayıtları tutabilirler ya da,
İSG işlemleri ile ilgili kayıtları oluşturmak, arşivlemek ve heryerden kolayca erişmek, isteyen işletmeler için otomasyon amaçlı sistemi kullanılabilir, daha çok insan kaynakları bölümlerinin İSG işlemlerinin yönetiminde kullanılmaktadır.

Evet, OSGB nizde hizmet verdiğiniz firma sayısına göre size özel paket ve fiyat verebiliriz.

OSGBpro paketleri temel olarak 1 işyeri için 100Mb disk kullanımı baz alınarak oluşturulmuştur. Bir işletmeye ait çalışan kayıtları, resimleri, sisteme yüklenen makine ve olay yeri fotoğrafları ile raporlar gibi verilerin küçük ve orta büyüklükteki bir işletme için kapladığı disk alanı dikkate alınmıştır. Disk kullanım alanınız giriş ekranında güncel olarak gösterilmektedir. Eğer hesabınızdaki kapasite %90 a ulaşırsa ek disk alanı satın alabilirsiniz.

Evet,
Disk kullanımı programa veri kaydederken değil çok büyük ebatta resim yüklediğiniz için dolmaktadır. Çalışan resimleri, formlar, raporlar vb. program fonksiyonlarını kullanırken sisteme yüklediğiniz resimleri optimize etmenizi öneririz!
Resileri çektiğiniz cihazdaki çözünürlük ayarlarını küçültün, 1 m3 ten daha küçük bir cihazın resmini 8 megapixel olarak çekip kaydetmenizin bir faydası yoktur, 1 megapiksel bir resim ile bütün detayları rahatça görebilirsiniz.

OSGBpro Limitsiz paketini alan büyük OSGB ler limitsiz müşteri firma girişi ve 50 çalışan kaydı yapabilirler, bu paketi alan müşterilerimize özel bir sunucu kurulmakta ve yönetilmektedir. Fiziksel diskler güncel teknolojiye göre en yüksek kapasite ile değiştirilir.

OSGBpro 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmeliklerle İşverenlerin zorunlu olarak kayıt altına alması ve raporlaması gereken tüm konularla ilgili bilgilerin girilmesi ve kaydedilmesini istendiğinde raporlanması sağlar. OSGBpro kullanarak tüm bu bilgilere heryerden erişebilir ve gerektiğinde döküm alabilirsiniz. İşverenler OSGBpro kullanarak hem yükümlülüklerini yerine getirmiş olurlar hemde bu bilgileri güvenli bulut bilişim teknolojisinin avantajlarından yararlanmış olurlar.

OSGBpro ve OSGBpro-İşletme programlarının işletmenizde iş sağlığı güvenliği faaliyetleri ile ilgili sunduğu faydaları incelemek için OSGBpro Hangi Problemleri Çözer ? makalemizi inceleyebilirsiniz.

OSGBpro 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Yönetmeliklerin gerektirdiği tüm kayıtları oluşturabilecek fonksiyonları içermektedir. Bu fonksiyonlar hakkında bilgi almak için lütfen OSGBpro Özellikler

OSGBpro online sisteminde çalışırken herhangi bir problemle karşılaştığınızda ya da herhangi bir fonksiyonnla ilgili bilgi almak istediğinizde menünün en altında bulunan "online destek" bölümüne girerek sorularınızı iletebilirsiniz.
ilettiğiniz sorular anında OSGBpro destek çalışanlarının ekranlarında uyarı şeklinde belirecek ve hemen yanıtlanacaktır. Sorunuzla ilgili verilen cevabı yine aynı bölümden izleyebilirsiniz